GŁÓWNE ZALETY SILNIKÓW DO ROLET
Niemal każdy rodzaj rolet, żaluzji i markiz można wyposażyć w silnik ułatwiający obsługę z posiadanej osłony okiennej. Rodzajów silników i opcji sterowania jest na tyle dużo, że pozwala to zaspokoić oczekiwania naszych Klientów.
Sterowanie elektryczne roletami może odbywać się z pozycji przełącznika zamocowanego w ścianie lub zdalnie za pomocą pilota. Jeśli rolet do domu jest więcej warto rozważyć zakup centrali sterującej i obsługiwać rolety za pomocą swojego smartphone’a lub zaprogramować je tak, by działały same zgodnie zapisanym harmonogramem.
Jeżeli posiadasz już rolety zewnętrzne sterowane ręcznie to niewielkim kosztem można przekształcić je w elektryczne.
Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskasz:
- zwiększone bezpieczeństwo
- komfort użytkowania
- rozbudowane możliwości konfiguracji
- możliwość sterowania za pomocą Smartphone’a
Lata zbierania doświadczeń pozwoliły nam wyselekcjonować najlepsze rozwiązania dostępne na rynku dlatego oferujemy napędy roletowe takich firm jak Somfy oraz Selve.
Napędy do rolet zewnętrznych — dla domu i dla firmy
Szczelne i solidne osłony okienne, które chronią szyby na zewnątrz budynku, są najchętniej wybierane przez przedsiębiorców, jednak coraz częściej trafiają również do domów jednorodzinnych. Zdecydowanym ułatwieniem dla ich posiadaczy są silniki do rolet zewnętrznych sterowane przewodowo, które pozwalają zwinąć lub rozwinąć system jednym kliknięciem. Dzięki takiemu rozwiązaniu osłona staje się nie tylko wygodna w obsłudze — sterowanie napędem stwarza również większe możliwości dla systemów bezpieczeństwa.
Rozwiązania jutra dostępne od dziś
Jedną z większych zalet dostępnych w naszej ofercie systemów elektrycznego sterowania osłonami okiennymi jest możliwość dopasowania ich do niemal każdego rozwiązania. Dzięki temu napęd do rolety może stanowić świetny dodatek do inteligentnego domu, w którym kontrolujesz wszystko przy pomocy smartfona. W ofercie Intirol znajdziesz również silniki i systemy sterowania, które doskonale współgrają z nowoczesnymi koncepcjami.
RODZAJE SILNIKÓW DO ROLET
Sterowanie przewodowe
Do zastosowania takiego rozwiązania potrzebna jest odpowiednie przygotowanie instalacji elektrycznej. Przy każdej rolecie należy wstawić puszkę podtynkową, w której zostanie umieszczony przełącznik klawiszowy. Aby móc sterować roletami w domu lub mieszkaniu należy poprowadzić wspólny przewód oraz zastosować dodatkowe moduły. W takim wypadku sterowanie radiowe może okazać się lepszym rozwiązaniem.
Sterowanie radiowe
Przy sterowaniu radiowym przewód zasilający należy doprowadzić bezpośrednio do silnika roletowego. Sterowanie wykonywane jest za pomocą pilota. Do wyboru mamy następujące opcje:
- pilot naścienny jednokanałowy – swoją formą przypomina tradycyjny przełącznik naścienny. Nie doprowadza się do niego żadnych przewodów. Możemy zamontować go w dowolnym miejscu, a gdy będzie konieczność przemontować w inne. Taki pilot może obsługiwać jedną roletę lub jedną grupę rolet np. rolety z całego mieszkania/domu
- pilot naścienny dwu lub czterokanałowy – zastosowanie takiego rozwiązania ma takie same zalety jak pilota jednokanałowego z tym, że w tym przypadku jednym pilotem możemy niezależnie sterować dwoma lub czterema urządzeniami.
- pilot przenośny jedno lub wielokanałowy – swoją formą przypomina tradycyjne piloty np. pilot od telewizora. Możemy wybrać wersję jednokanałową i obsługiwać pojedynczą roletę lub jednocześnie grupę rolet zaś pilot wielokanałowy daje nam większą swobodę bo do każdego kanału przypisujemy osobo każdy silnik a na ostatnim wygrywamy wszystkie urządzenia.
- centrala domu inteligentnego – producenci silników roletowych w swojej ofercie posiadają bramki internetowe, które pozwalają sterować silnikami roletowymi za pomocą aplikacji. Takie rozwiązanie sprawia, że każdy smartphone z systemem IOS lub Android staje się pilotem. Dzięki temu zawsze pozostajemy w kontakcie z naszymi roletami i możemy sprawdzić ich pracę. Ustawienie godzin otwarcia lub zamknięcia sprawia, że rolety jeszcze lepiej spełniają swoje zadanie.