Jednym z aktualnie najczęściej wybieranych rozwiązań dla budynków mieszkalnych i nie tylko są rolety zewnętrzne. Skąd bierze się ich rosnąca popularność i jakimi właściwościami się charakteryzują – o tym wszystkim dowiedzą się Państwo czytając nasz artykuł.
Czym są rolety zewnętrzne?
Jako doskonała alternatywa dla tradycyjnych rolet wewnętrznych, cieszą się dodatkowymi właściwościami, dzięki którym zdobywają coraz większe grono zwolenników. Te montowane w środkowej części okna chronią jedynie przed bezpośrednim promieniowaniem słonecznym. Czym natomiast cieszą się modele do montażu zewnętrznego?
Do ich podstawowych zalet zaliczamy:
- ochronę termiczną,
- izolację hałasu,
- ochronę przed wiatrem,
- zapewnienie prywatności,
- odbijanie promieni słonecznych.
Rozwiązanie, o którym mowa w naszym artykule zapewnia doskonałą ochronę przed wszelkiego rodzaju warunkami atmosferycznymi: wiatrem, opadami, słońcem oraz temperaturami. Są doskonałym izolatorem zarówno latem, kiedy odbijają promienie słoneczne niwelując efekt nadmiernego nagrzewania się przestrzeni, jak i zimą, chroniąc budynek przed utratą ciepła. Świetna izolacja dotyczy nie tylko warunków atmosferycznych, ale także akustycznych, skutecznie chroniąc przed dźwiękami z zewnątrz, zapewniając ciszę i komfort.
Najprostsze modele rolet sprawdzą się także do zapewnienia przestrzeni prywatności przed wzrokiem osób trzecich, szczególnie wieczorami. Zamknięte podczas nieobecności chronią budynek przed zainteresowaniem nim ze strony złodziei, natomiast modele antywłamaniowe skutecznie zabezpieczą go nawet w przypadku próby kradzieży.
Rolety zewnętrzne – rozwiązanie na każdą kieszeń
Wśród bogatego asortymentu oferowanego na rynku możemy wybierać pośród wielu możliwości. Dostępne są zarówno modele standardowe z podstawowymi funkcjami takimi jak sterowanie manualne. Możemy także wybierać pośród modeli z napędem elektrycznym, dodatkową moskitierą czy systemem antywłamaniowym i zdalnie sterowanym. Pośród szerokiej gamy produktów dostępnych na rynku znajdziemy pozycje warte od kilkuset do kilku tysięcy złotych – wszystko zależy od Państwa potrzeb i oczekiwań, które mają zostać spełnione dzięki montażowi tego rodzaju rozwiązania dla każdego domu.